Spelrogram

SM-alliansen på Höglandet inbjuder till Boule-SM på Tjust Kulle i Vetlanda 16-22 juli -17

Program Boule-SM 2017 Ladda ned >>>

 

Söndag 16 juli:

Kl. 09:00 Mixed trippel Junior, Öppen, V55 och V65.

Spel t.o.m. semifinal för Öppen, V55 och V65. Junior genomför spel t.o.m. final och därefter prisutdelning.

 

Måndag 17 juli:

Kl. 09.00 Mixed dubbel Minior, Yngre junior, Junior, Öppen, V55 och V65. Spel tom 8-del för Öppen, V55

och V65.

 

8-del med finalspelare i Mixed trippel startar senast 18.30. Kan det ej ske spelas 8-del tisdag 08.30.

 

Minior, Yngre junior och Junior genomför spel t.o.m. final och därefter prisutdelning.

 

Kl. 20.30 Mixed trippel Finalspel för Öppen, V55 och V65 följt av gemensam prisutdelning.

 

Tisdag 18 juli:

Kl. 08.30 Mixed dubbel Reservtid 8-del

Öppen, V55 och V65.

 

Kl. 09.00 Singel Minior, Yngre junior och Junior.

 

Kl. 10.00 Mixed dubbel Kvartsfinal för

Öppen, V55 och V65.

 

Kl. 12.45 Singel Dam och V65.

 

Kl. 15.15 Singel Öppen och V55.

 

Kl. 16.00 Singel Semifinal Minior, Yngre junior och Junior följt av final och gemensam prisutdelning.

 

Kl. 18.00 Mixed dubbel Semifinaler för Öppen, V55 och V65 följt av final och gemensam prisutdelning.

 

Onsdag 19 juli:

Kl. 09.00 Singel Fortsättning med utjämningsmatcher.

 

Kl. 10.00 Skytte Junior, kvalificerade skyttar

kvalskjuter enligt separat schema.

 

Kl. 10.15 Singel fortsättning

för de som inte ska spela utjämningsmatcher.

 

Kl. 14.00 Skytte V55, kvalificerade skyttar

kvalskjuter enligt separat schema.

 

Kl. 16.00 Skytte Junior,

semifinal följt av final och prisutdelning.

 

Kl. 18.00 Singel Semifinal för Dam, Öppen, V55 och V65 följt av final och V55 och V65.

 

Torsdag 20 juli:

Kl. 09.00 Trippel Start samtliga klasser.

Spel tom 8-del för Dam, Öppen, V55 och V65.

 

Kl. 16.00 Trippel Semifinal Minior, Yngre junior och Junior följt av final och gemensam prisutdelning.

 

Kl. 20.00 Skytte V55,

semifinal följt av final och prisutdelning.

 

Fredag 21 juli:

Kl. 09.00 Trippel Kvartsfinal för

Dam, Öppen, V55 och V65.

 

Kl. 13.00 Dubbel Start samtliga klasser. Spel t.o.m. utjämningsmatcher för Dam, Öppen, V55 och V65.

 

Spel t.o.m. 8-del för Minior, Yngre junior och Junior.

Utjämningsmatch med finalspelare Trippel startar senast

 

16.00. Kan det ej ske spelas matchen lördag 8.30.

 

Kl. 18.00 Trippel Semifinal för Dam, Öppen, V55 och V65 följt av final och gemensam prisutdelning.

 

Lördagen 22 juli:

Kl. 08.30 Dubbel Reservtid utjämningsmatcher.

 

Kl. 09.00 Dubbel Fortsätter för

Dam, Öppen, V55 och V65 t.o.m. final och prisutdelning.

 

Kl. 09.00 Dubbel Kvartsfinal för

Minior, Yngre junior och Junior.

 

Kl. 11.00 Dubbel Semifinal för

Minior, Yngre junior och Junior.

 

Kl. 13.00 Dubbel Final för Minior, Yngre junior och Junior följt av gemensam prisutdelning